کلاس های آمادگی آزمون زبان استاد اسدبیگی در تهران

تافل هوم ادیشن TOEFL Home Edition دولینگو Duolingo آی تپ iTEP جی آر ای GREتضمینی استاد اسدبیگی در تهران

Search
Close this search box.

کلاس آنلاین آیلتس تافل و دولینگو​ استاد اسدبیگی

Search
Close this search box.
آزمون آی تپ iTEP تضمینی اخذ مدرک، ساختار آی تپ، کلاس آنلاین iTEP

آزمون آی تپ iTEP تضمینی اخذ مدرک، ساختار آی تپ، کلاس آنلاین iTEP

آزمون آی تپ iTEP و انواع آن چیست؟ از چه ساختاری تشکیل شده است و مزایای آن نسبت به تافل و آیلتس چه میباشد؟ نحوه شرکت در کلاس های آنلاین iTEP استاد اسدبیگی و اخد تضمینی مدرک آی تپ با نمره بالا ۵ چگونه است؟

در ادامه پاسخ سوالات فوق و هر آنچه که نیاز دارید درباره آزمون iTEP بدانید را خواهید یافت. با ما همراه باشید.

آزمون آی تپ iTEP چیست؟

iTEP مخفف International Test of English Proficiency  است و یک آزمون آنلاین بین المللی برای سنجش مهارت زبان انگلیسی می باشد.

آزمون آی تپ مثل دولینگو، تافل هوم ادیشن و آیلتس اندیکاتور به صورت آنلاین و با سیستم تست مجازی (Virtual Testing System‌) برگزار می شود و شما از طریق هر کامپیوتری در محل کار یا منزل خود می توانید در آزمون شرکت کنید.

آزمون آی تپ iTEP شامل پنج بخش گرامر، گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن است (grammar, listening, reading, writing, and speaking)

این آزمون اخیرا رونق یافته و به عنوان یک آزمون زبان معتبر جهانی شناخته میشود که مورد پذیرش دانشگاه ها و کالج های زیادی در آمریکا، کانادا، انگلستان، و بسیاری از کشورهای دیگر است.

انواع آزمون آی تپ iTEP

انواع آزمون آی تپ iTEP

آزمون آی تپ iTEP دارای انواع مختلفی است از جمله Academic ،  SLATE، Business ، Snapshot ، Exchange ،  Conversation ، Aviation ، Hospitality ، Intern و …

از این بین آزمون های مختلف نوع Academic محبوب ترین نوع آزمون آی تپ است که برای متقاضیان ادمیشن و اپلای برای تحصیل خارج از کشور طراحی شده. برای ادمیشن و اخذ پذیرش تحصیلی میتوانید این مدرک را به جای مدارک آیلتس یا تافل به دانشگاه مقصد ارائه دهید.

جهت مشاهده لیست دانشگاه ها و کشورهایی که آی تپ آکادمیک را می پذیرند روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده لیست کالج ها و دانشگاه هایی که آزمون iTEP را قبول می کنند.

برای مشاهده ساختار آزمون آی تپ روی لینک زیر کلیک کنید:

ساختار آی تپ iTEP

هزینه آزمون آی تپ iTEP صد و بیست و نه ۱۲۹ دلار آمریکاست.

نمره آی تپ بین نمره آی تپ iTEP از 0 (مبتدی) تا 6 (تسلط کامل) است. نمره کلی آزمون ترکیبی از نمرات در هر مهارت را نشان می دهد. برای دقت بیشتر، نمره کلی یا اورال آزمون با یک نقظه اعشار گزارش می شود (به عنوان مثال، 0.0، 0.1، 0.2، …، 5.9، 6.0)

نتایج آزمون آی تپ به سرعت و طی ۲۴ ساعت کاری برای داوطلب ارسال خواهد شده

اعتبار آزمون آی تپ  iTEP همانند تافل ۲ سال است.

نمره آزمون iTEP بین ۰ تا ۶ است و حداقل نمره توصیه شده برای پذیرش دانشگاه ها و موسسات ۳.۸ است.

جهت کسب تضمینی مدرک آی تپ iTEP با نمره بالا ۵ با ما تماس بگیرید. استاد اسدبیگی با بیش از بیش از ۱۵ سال سابقه در تدریس آیلتس، تافل، جی آر ای و اخیر دولینگو و آی تپ به شما کمک میکند که در کوتاه ترین زمان مدرک آی تپ خود را دریافت کنید. شماره تماس واتس اپ جهت دریافت شرایط و هزینه:‌ +989199935612  – شماره ثابت دفتر ما جهت ثبت نام: 02177832281

آزمون آی تپ آکادمیک iTEP Academic

آزمون آی تپ آکادمیک iTEP academic دارای دو حالت Plus‌ و Core است.

در حالت plus که آزمون اصلی و رایج برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور است، هر پنج مهارت گرامر، لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ سنجیده می شوند. مدت زمان آزمون پلاس ۸۰ دقیقه + ۱۰ دقیقه برای آماده شدن است.

در حالت Core که برای ارزیابی های داخل دانشگاه استفاده میشود فقط سه مهارت گرامر، لیسنینگ و ریدینگ سنجش می شوند. این حالت آزمون ۵۰ دقیقه + ۱۰ دقیقه برای آماده شدن است.

جهت ثبت نام در این آزمون کلیک کنید

مشاهده لیست مدارس پذیرنده iTEP .

آزمون آی تپ مدارس iTEP SLATE

برای اخذ پذیرش از مدارس متوسطه و دبیرستان مورد نیاز است

این آزمون  نیز به دو شکل وجود دارد شامل iTEP SLATE-Plus و iTEP SLATE-Core.

iTEP SLATE-Plus کلیه چهار مهارت را می سنجد و آزمون اصلی برای اخذ پذیرش رسمی از مدارس است. مدت حالت پلاس ۹۰ دقیقه است (شامل ۱۰ دقیقه برای آماده سازی).

TEP SLATE-Core. سه مهارت گرامر، لیسنینگ و ریدینگ را می سنجد. برای ارزیابی های داخل مدارس استفاده می شود و ۶۰ دقیقه طول می کشد.

جهت ثبت نام در این آزمون کلیک کنید

آزمون آی تپ تجاری iTEP Business

برای تقاضای شغل و مواردی مثل ترفیع و … در شرکت ها و سازمان ها مورد نیاز است

این آزمون  نیز به دو شکل وجود دارد شامل iTEP Business-Plus و iTEP Business-Core.

iTEP Business-Plus کلیه چهار مهارت را می سنجد و آزمون اصلی برای اخذ پذیرش شغلی از شرکت ها است. مدت حالت پلاس ۹۰ دقیقه است (شامل ۱۰ دقیقه برای آماده سازی).

TEP Business-Core. سه مهارت گرامر، لیسنینگ و ریدینگ را می سنجد. برای ارزیابی های داخل سازمانی استفاده می شود و ۶۰ دقیقه طول می کشد.

جهت شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آی تپ iTEP استاد اسدبیگی و یا استفاده از طرح اخذ مدرک تضمینی آی تپ iTEP با ما تماس بگیرید: 09194231954 – 02177832281

ساختار آزمون iTEP

بخش خواندن Reading

۲۰ دقیقه شامل:

۱- یک  متن تقریبا ۲۵۰ کلمه ای در سطح متوسط با سوالات چند گزینه ای (multiple-choice questions)

۲- یک مونوگراف تقریبا ۴۵۰ کلمه ای در سطح دانشگاهی با سوالات چند گزینه ای

بخش شنیداری Listening

۲۰ دقیقه شامل:

۱- چهار مکامله کوتاه ۲ تا ۳ جمله ای از سطح high-beginning تا low-intermediate با یک سوال چند گزینه ای

۲- یک مکالمه ۲ تا ۳ دقیقه ای سطح متوسط با چند سوال چند گزینه ای

۳- یک سخنرانی ۴ دقیقه ای در سطح دانشگاهی با چند سوال چند گزینه ای

بخش دستور زبان Grammar

۱۰ دقیقه شامل: ۲۵ سوال چند گزینه ای مکتوب

بخش نوشتاری Writing

۲۵ دقیقه شامل:

۱- یک موضوع مکتوب مختصر در سطح low-intermediate به شما داده می شود و باید نظر خود را در مورد موضوع با بیان دلایل بنویسید ( این تسک ۵ دقیقه زمان دارد و باید بین ۵۰ تا ۷۵ کلمه بنویسید)

۲- یک موضوع مختصر در سطح دانشگاهی به شما داده می شود و باید نظر خود را در مورد موضوع با بیان دلایل بنویسید ( این تسک ۲۰ دقیقه زمان دارد و باید بین ۱۷۵ تا ۲۲۵ کلمه بنویسید)

بخش گفتاری Speaking

۵ دقیقه شامل:

۱-  شما یک سوال کوتاه در سطح low-intermediate را میخوانید و می شنوید. ۳۰ ثانیه برای آماده کردن پاسخ خود زمان دارید و پس از آن باید طی ۴۵ ثانیه پاسخ خود را بیان کنید.

۲- شما یک بیانیه مختصر در سطح دانشگاهی را می شنوید که دو سوی یک موضوع را ارائه می دهد. سپس از شما خواسته می شود که نظر خود را در مورد موضوع بیان کنید. ۴۵ ثانیه برای آماده سازی پاسخ و ۶۰ ثانیه برای بیان پاسخ خود زمان دارید.

مزایای آی تپ نسبت به آیلتس و تافل

این جملات چقدر صحت دارن؟: “ آی تپ iTEP آسان ترین تست زبان انگلیسیه” و یا “در آی تپ خیلی راحت تر از آیلتس و تافل میشه نمره آورد”

خب باید گفت که وقتی میخواهیم یک آزمون مهارت زبان انگلیسی رو بررسی کنیم، انواع متغیرهایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. برای مثال: آزمون چقدر در دسترس است؟ مورد قبول چه کشورها و سازمان هایی هست؟ قیمت آن چند است؟ نتایج آزمون چند روزه به دست داوطلب میرسه؟

حالا با توجه به این متغییر ها باید ببینیم که آیا iTEP نسبت به سایر آزمون‌های مهارت انگلیسی، از جمله تافل یا آیلتس، «آسان‌تر» است یا خیر.

 تمام آزمون های انگلیسی مهارت های اساسی یکسانی را ارزیابی می کنند: گرامر، گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. هیچ‌کدام آسان‌تر از دیگری نیست – هدف همه این آزمون ها نشان دادن مهارت داوطلب در به کار بردن زبان انگلیسی است.

بنابراین نمیشود با اطمینان گفت که آی تپ iTEP ساده تر از آیلتس و تافل هست. اما باید گفت که آی تپ iTEP ویژگی های جذابی داره که اون رو از آزمون های آیلتس و تافل متمایز میکنه. فرآیند ثبت نام و انجام آی تپ خیلی سریع و کارآمد و مقرون به صرفه است و احتمالاً به همین دلیل است که برخی ممکن است آن را “آسان” تصور کنند.

سوالات آی تپ iTEP آسان‌تر از آیلتس یا تافل نیست، اما ثبت نام و انجام آزمون آی تپ آسان تر است!

ویژگی های آزمون آی تپ

ویژگی های عالی آزمون آی تپ iTEP که باعث محبوبیتش شده شامل:

۱- زمان بندی آسان برای آزمون

با اینکه محتوای سوالات آی تپ iTEP آسان تر از آیلتس و تافل نیست، اما مطمئناً زمان‌بندی آزمون آی تپ آسان‌تر است. از بین تمام آزمون های زبان انگلیسی، iTEP   تنها آزمونی هست که زمان‌ درخواستی داوطلب را برای انجام آزمون ارائه میده. فرآیند ثبت نام آی تپ کاملا بدون استرس هست و شما میتوانید تا ظرف سه روز پس از درخواست، آزمون را انجام دهید.

از آنجایی که iTEP را می توان بر اساس تقاضا برنامه ریزی کرد، داوطلبان معمولاً فشار زیادی را تا روز آزمون احساس نمی کنند و می توانند با اطمینان بیشتری به آن نزدیک شوند. از آنجایی که شرکت کنندگان تاریخ آزمون خود را انتخاب می کنند، می توانند متناسب با شخصیت خود برنامه ریزی کنند. این ویژگی آی تپ باعث شده افرادی که منتظر ماندن در بازه طولانی تا روز آزمون باعث اضطراب و استرس شان میشود، بتوانند تنها سه روز بعد از ثبت نام  iTEP را انجام دهند و مجبور به تحمل استرس طولانی تا روز آزمون نباشند. برعکس کسانی که دوست دارند زمان کافی برای آماده شدن، مطالعه و شرکت در تست های تمرینی داشته باشند میتوانند برای چند ماه بعد ثبت نام کنند.

این انعطاف پذیری آی تپ iTEP در تعیین تاریخ آزمون توسط داوطلب، به کاهش اضطراب امتحان کمک زیادی.

اگر نمره مورد نظر را دریافت نکردید و تمایل داشتید مجددا آزمون دهید، دیگر نیازی نیست منتظر بمانید تا تاریخ از پیش برنامه‌ریزی‌شده بعدی برسد. میتوانید خودتان تاریخ آزمون بعدی را مشخص کنید (ما ۳۰ روز را توصیه می کنیم).

۲- مدت زمان کم آزمون آی تپ iTEP

آی تپ یک آزمون سریع است که تنها 90 دقیقه زمان میبرد و خیلی کوتاهتر از آیلتس و تافل است. البته کوتاه‌تر بودن به این معنی نیست که تافل یا آیلتس جامع‌تر از آي تپ هستند. برای طراحی آزمون های آی تپ، تحقیقات گسترده ای برای تعیین طول بهینه انجام شده. طبق تحقیقات مشخص شده که در مدت ۹۰ دقیقه، می‌توان تمام مهارت‌های زبانی را بدون اینکه داوطلب خسته شود، ارزیابی کرد.

۳-  ساختار منطقی آی تپ iTEP

سؤالات آی تپ به گونه ای طراحی شده اند که در نگاه اول به راحتی قابل درک باشند، حتی برای یک انگلیسی زبان مبتدی. آزمون‌های iTEP همچنین حاوی سؤالات کمتری نسبت به سایر آزمون‌های معروف هستند. از آنجایی که سوالات کمتری وجود دارد، شرکت کنندگان طی آزمون کمتر خسته می شوند و خستگی ناشی از آزمون تاثیر منفی روی پاسخ دهی آنها نخواهد گذاشت.

با این حال، سطح دشواری سوالات آی تپ به گونه ای طراحی شده است که یک انگلیسی زبان در هر سطحی نمره دقیقی کسب می کند و همه می توانند قبول کنند که دقت مهم ترین عملکرد یک آزمون زبان انگلیسی است

 به‌علاوه، بخش‌های گفتاری و نوشتاری آی تپ باز هستند. یعنی آنها فرصتی هستند برای نشان دادن مهارت‌های شما و اینکه چقدر می‌دانید. این بخش ها می توانند به همان اندازه که شما می خواهید سخت یا آسان باشند. نمره داوطلب نشان دهنده عملکرد اوست. به این معنی که هر داوطلب سطح دشواری سوالات اسپیکینگ و رایتینگ خود را با توجه به عملکردش در بخش های قبلی تعیین میکند.

پس میتوان گفت که  آزمون‌ها را نمی‌توان «آسان» یا «سخت» ارزیابی کرد. اگر زبان انگلیسی را بلد باشید درتمام این آزمون ها سطح مهارت شما نشان داده می شود. با این حال، ساده ترین آزمون برای برنامه ریزی و انجام در حال حاضر آی تپ iTEP است.

جهت کسب تضمینی مدرک آی تپ iTEP با نمره بالا ۵ با ما تماس بگیرید. استاد اسدبیگی با بیش از بیش از ۱۵ سال سابقه در تدریس آیلتس، تافل، جی آر ای و اخیر دولینگو و آی تپ به شما کمک میکند که در کوتاه ترین زمان مدرک آی تپ خود را دریافت کنید. شماره تماس واتس اپ جهت دریافت شرایط و هزینه:‌ +989199935612  – شماره ثابت دفتر ما جهت ثبت نام: 02177832281

سایر مطالب مرتبط :

شرکت در طرح تضمینی اخذ مدرک تافل

کلیک کنید اخذ مدرک دولینگو تضمینی از طریق کمک در آزمون

نمایش ویدیو درباره کلاس تافل آیلتس دولینگو آنلاین استاد اسدبیگی

1 دیدگاه دربارهٔ «آزمون آی تپ iTEP تضمینی اخذ مدرک، ساختار آی تپ، کلاس آنلاین iTEP»

  1. بازتاب: کلاس سلپیپ CELPIP تدریس خصوصی آنلاین CELPIP کانادا ساختار آزمون و نمونه سوالات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارنامه و نظرات شاگردان

آموزش آیلتس

آموزش تافل

آموزش دولینگو

error: شما اجازه کپی برداری از مطالب این سایت را ندارید